اخبار

پیام مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) به جشنواره تئاتر رضوی

پیام مدیرعامل  بنیاد بین المللی  امام رضا (ع) به جشنواره تئاتر رضوی
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع) به مناسبت آغاز جشنواره تئاتر رضوی در تبریز پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی  امام رضا (ع)، محمود رضا برازش در  پیامی به چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی نوشت : هنر نمایش(تئاتر) از قدیمی‌ترین هنرهای هفتگانه است که سرچشمه آن بنابر نظر اندیشمندان و پژوهشگران این هنر در آئین ها و مراسم مذهبی و اجتماعی بوده است.
در ایران هنر نمایش(تئاتر) جدید قدمتی بیش از یک قرن دارد و شهر تبریز از پیشگامان این هنر بوده است و تاریخ این هنر در تبریز گواهی می‌دهد که تبریز نقش مهمی در معرفی و پیشبرد این هنر نه تنها در آذربایجان بلکه در ایران داشته است.
با ظهور انقلاب اسلامی در کشور عزیزمان ایران و تحول همه جانبه در فرهنگ و هنر کشور، این هنر مردمی و بالنده هم در جهت ترویج و گفتمان انقلاب اسلامی مورد استفاده قرار گرفت. گرچه قبل از انقلاب هم کارایی بسیار با ارزشی در تئاتر ایران درباره مفاهیم دین از سوی هنرمندان متعهد این هنر به صحنه رفته است که مورد توجه عموم مردم و علاقه مندان به این گردیده است.
از ابتدای برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام، تئاتر و نمایش یکی از جشنواره‌های مهم و اصلی بوده است که سیزده دوره برگزاری آن آثار ارزشمندی را از سیره و سبک زندگی  و اخلاق امام رضا علیه السلام و اهل بیت علیه السلام به نمایش گذاشته است که بنظر می رسد با تلاش مضاعف در تهیه متون نمایشی فاخر بتوان چشم انداز روشن‌تری را برای این جشنواره ترسیم کرد.
با تغییر محل برگزاری این جشنواره به تبریز و حضور اهالی تئاتر در استان آذربایجان‌شرقی امیدوارم که دستاوردهای این جشنواره نسبت به سالهای قبلی از نظر کمی و کیفی بسیار متمایز باشد و از این رویداد بزرگ برای معرفی بیشتر فرهنگ رضوی و آموزه‌های اخلاقی و اجتماعی آن حضرت و اجداد و فرزندان بزرگوارشان استفاده شود.
از همه دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره در شهر تبریز که طی ماه‌های گذشته تلاش زیادی برای برگزاری این رویداد هنری به انجام رسانده‌اند به ویژه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – اداره کل نمایش – و مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی و هیئت داوران و انتخاب و هنرمندان تقدیر و تشکر دارم و توفیق روزافزون همه را برای خدمت بیشتر به آستان مقدس حضرت امام رضا علیه السلام ولی نعمت همه ایرانیها از خدای متعال خواستارم. 

خبرگزاری رضوی

۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۱۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.